مدیریت کیفیت

کلیه محصولات شرکت تیغه های صنعتی تفتان بر اساس استانداردهای ISO9001:2015 در مدیریت کیفیت، ISO10004:2018 در دستیابی رضایتمندی مشتریان از تولیدات و خدمات و نیز ISO14001:2015 در مدیریت زیست محیطی تولید و در اختیار مشتریان قرار می گیرد.

عضویت شرکت تیغه های صنعتی تفتان در انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران

پارامترهای تعیین کننده کیفیت در تیغه سازی

مهم‌ترین پارامترهای تعیین‌کننده کیفیت تیغه، انتخاب صحیح نوع فولاد (متریال) بر اساس کاربرد تیغه، میزان و کیفیت عملیات حرارتی و نیز دقت ابعادی می‌باشند.

مواد اولیه

انتخاب مواد اولیه

گستره بسیار بزرگی از فولادهای ابزاری جهت ساخت ابزار برشی وجود دارد که ترکیب عناصر شیمیایی هریک، تأثیر شگرفی در عملکرد تیغه برشی تولید شده از آن را دارد. انتخاب صحیح نوع فولاد براساس کاربرد تیغه، نیاز به دانش متالورژی بعلاوه تجربه ساخت تیغه دارد که این مهم توسط کارشناسان و متخصصان شرکت تیغه­ های صنعتی تفتان به خوبی انجام و در صورت نیاز، علل استفاده آن نیز برای مشتریان تشریح می‌گردد.

عملیات حرارتی

عملیات حرارتی

عملیات حرارتی و کیفیت این فرآیند نیز بر عملکرد و عمر تیغه تأثیرگذار است. انتخاب نوع عملیات حرارتی، یکنواختی سختی در تمام سطوح تیغه، تناسب میزان سختی براساس کاربرد و نوع برش تیغه و انتقال حرارت یکسان به تیغه در طول انجام عملیات حرارتی، در کیفیت و عمر تیغه بسیار موثر می‌باشند. لذا استفاده از کوره‌های اتمسفر خلا منجر به تضمین کیفیت تیغه توسط ما می‌گردد.

تیغه

دقت ابعادی

بسته به نحوه نصب تیغه روی دستگاه ­ها، ابعاد باید از دقت بالایی برخوردار باشند. مهندسین ما با توجه به نحوه نصب و استفاده تیغه، اقدام به تعیین تولرانس‌های ساخت می‌نمایند. براساس این تولرانس‌ها، دستگاه­هایی که باید عملیات ماشینکاری، سنگزنی، سوراخکاری و… را انجام دهند، تعیین می‌گردد.