کیفیت تولید تیغه های صنعتی

تیغه ها نقش مهمی در تولید ایفا می کنند

پارامترهای تعیین کننده کیفیت در تیغه سازی

مهم‌ترین پارامترهای تعیین‌کننده کیفیت تیغه، انتخاب صحیح نوع فولاد (متریال) بر اساس کاربرد تیغه، میزان و کیفیت عملیات حرارتی و نیز دقت ابعادی هستند.

انتخاب مواد اولیه

گستره بسیار بزرگی از فولادهای ابزاری جهت ساخت ابزار برشی وجود دارد که ترکیب عناصر شیمیایی هریک، تأثیر شگرفی در عملکرد تیغه برشی تولید شده از آن را دارد. انتخاب صحیح نوع فولاد براساس کاربرد تیغه، نیاز به دانش متالورژی بعلاوه تجربه ساخت تیغه دارد که این مهم توسط کارشناسان و متخصصان شرکت تیغه¬ های صنعتی تفتان به خوبی انجام و در صورت نیاز، علل استفاده آن نیز برای مشتریان تشریح می‌شود

عملیات حرارتی

عملیات حرارتی و کیفیت این فرآیند نیز بر عملکرد و عمر تیغه تأثیرگذار است. انتخاب نوع عملیات حرارتی، یکنواختی سختی در تمام سطوح تیغه، تناسب میزان سختی براساس کاربرد و نوع برش تیغه و انتقال حرارت یکسان به تیغه در طول انجام عملیات حرارتی، در کیفیت و عمر تیغه بسیار موثر هستند. لذا استفاده از کوره‌های اتمسفر خلا منجر به تضمین کیفیت تیغه توسط ما می‌شود.

دقت ابعادی

بسته به نحوه نصب تیغه روی دستگاه ­ها، ابعاد باید از دقت بالایی برخوردار باشند. مهندسین ما با توجه به نحوه نصب و استفاده تیغه، اقدام به تعیین تولرانس‌های ساخت می‌کنند. براساس این تولرانس‌ها، دستگاه­هایی که باید عملیات ماشینکاری، سنگزنی، سوراخکاری و… را انجام دهند، تعیین می‌شود.

نظر خود را بنویسید

لازم به ذکر است که ایمیل شما به سایرین نمایش داده نمی شود و صرفاً جهت امکان دریافت پیام و احراز هویت مورد استفاده قرار خواهد گرفت.